19.06.2022

Müftü Eviş’e veda programı

Kırklareli İl Müftülüğüne atanan Kars il Müftülüsü Yusuf Eviş için "Veda Programı" düzenlendi.
Kırklareli İl Müftülüğüne atanan Kars İl Müftüsü Yusuf Eviş, düzenlenen programda personelle vedalaştı.
12 Temmuz 2018 tarihinden bu yana Kars İl Müftüsü olarak görev yapan Eviş onuruna, İl Müftülüğü ve ilçe müftülükleri personelinin katılımıyla"Veda Programı" düzenlendi.
Kars Polisevi’nde Müftülük personeli ve din görevlileri ile bir araya gelen Eviş, “Biz tüm çalışmalarımızda Rabbimizin emri olan ‘Emrolunduğun gibi dost doğru ol’ emrini, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (SAV) Efendimizin ‘Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardı’ buyruğunu temel prensip edindik. Hep doğruluk, dürüstlük ilkesi ile ve birlik, beraberlik bilinciyle işlerimizi yürüttük ve bu değerler doğrultusunda birlikte başardık.” Dedi.
Duygu dolu anların yaşandığı veda programında sözlerine devam eden Müftü Eviş, “Devletimizin, Milletimizin varlığına, hukukuna sadakat duygusuyla işlerimizi yaptık. Bu görev bir emanettir. Devletimiz tarafından nerede görev verilirse büyük bir azim ile en güzel şekilde yapmaya çalışırız. Toplumu din konusunda aydınlatma, personelin mesleki gelişimleri, din, cami hizmetleri ile birlikte en çok önemsediğimiz çalışma alanı yaygın din eğitimi, hafızlık eğitimi olmuştur. Birlikte çalıştık, desteklerinizi, iyiliğinizi gördüm. Biz müminler olarak manen hep birlikteyiz, gönül olarak ayrılmak yok bizde, ancak fiziksel olarak Kırklareli iline tayin edildiğimiz için ayrılıyoruz. Bu programı tertip ettiğiniz, katıldığınız için Eviş ailesi olarak çok teşekkür ederim. Bu süreçte hak, hukuk vuku bulmuştur haklarınızı helal ediniz ben de hakkımı helal ediyorum.” dedi.
Aynı zamanda tayinleri çıkan İl Müftü Yardımcısı Özcan Cihangir ve İl Murakıbı Hüseyin Ayaz’da programa katılarak personelle helalleştiler.