20.11.2023

Din Görevlileriyle “Tecrübe Paylaşımı Toplantıları” Yapıldı

Din Görevlileriyle “Tecrübe Paylaşımı Toplantıları” Yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı, Cami Hizmetleri Daire Başkanlığı ile İl Müftülüğümüz koordinesinde cami hizmetlerinin verimliliğini artırmak ve örnek projelerin tespit edilerek yaygınlaştırılmasını sağlamak amacıyla din görevlileriyle “Tecrübe Paylaşımı Toplantıları” düzenlendi.

Sarıkamış ve Kağızman Müftülüklerinin ev sahipliğinde Kağızman, Sarıkamış, Selim ve Digor İlçelerinde görev yapan din görevlilerinin katılımıyla toplantılar gerçekleştirildi.

Toplantıya Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Yatırım Emlak ve Teknik Hizmetler Daire Başkanı Hamit Albayrak (Moderatör), Bitlis Ulu Camii İmam-Hatibi Muhammet Ece ve Müezzin-Kayyımı Hasan Yanıç ve Afyonkarahisar Işıklar Merkez Camii Müezzin-Kayyımı Muhammet Fatih Arslan katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantılar İl Müftüsü Hamza Bayram’ın açış ve selamlama konuşmalarının ardından misafir konuşmacıların tecrübelerini, sunumlar eşliğinde katılımcı imam hatip ve müezzin kayyımlarla paylaşarak faydalı bir toplantı gerçekleştirildi.