T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Kars Müftülüğü

10.09.2019

Dini Musiki Kursu

İLAN
Başkanlığımızca, cami içi ve cami dışında gerçekleştirilen dini, sosyal, kültürel toplantı ve etkinliklerde ihtiyaç duyulan musiki formlarını yerine getirebilme kapasite ve kabiliyetine sahip, bu doğrultuda grup oluşturma ve ekip çalışması yapabilen, toplum huzurunda bir takım dini merasimleri icra ve idare edebilme cesaret ve girişkenliği olan personeli yetiştirmek amacıyla, görevliler arasından mülakat yoluyla seçilecekler için Ankara'da erkek 6 ay süreli "Dini Musiki Kursu" düzenlenecektir.
KURSA ALINACAK PERSONELDE ARANAN ŞARTLAR
a) 4 yıllık dini yükseköğrenim mezunu olmak,
b) Vaiz, Kur'an kursu öğreticisi, imam-hatip, müezzin kayyım kadrolarında kadrolu
olarak fiilen çalışıyor olmak,
c) 01 Ekim 2019 tarihinden itibaren 6 ay süreyle askerlikle ilişkisi bulunmamak (Bedelli
askerlik dâhil),
d) Kurs süresince yurtdışı, umre vb. sebeplerle kursa ara verme durumunda olmamak,
e) Kur'an-ı Kerim'i usulüne uygun ve düzgün okumak (Tashih-i Huruf Kursu'nu bitirmiş
olmak tercih sebebidir.),
f) Eda-seda itibariyle ileri düzeyde dini musiki kabiliyeti olmak,
g) Memuriyette adaylığı kaldırılmış veya 01 Ekim 2019 tarihine kadar kaldırılacak
olmak,
ğ) 01 Ekim 2019 tarihi itibariyle 40 yaşını doldurmamış olmak,
h) Daha önce aynı kursa katılmamış olmak.
Yukarıda belirtilen şartları taşıyan görevlilerin mahallinde katılacağı mülakata dair duyurular ile sınav komisyonunun tespiti ve mülakat İl Müftülüklerince yapılacaktır. Bu işlemler 30 Eylül 2019 tarihine kadar tamamlanacaktır. İl Müftülüklerince seçilecek görevliler, Başkanlıkça oluşturulacak komisyon tarafından ikinci bir sınava tabi tutulacak, başarılı olmaları halinde Ankara Rıfat börekçi Eğitim Merkezinde 21 Ekim 2019 tarihinde kursa alınacaklardır. Başarılı olan kursiyerlere ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Kurs bitiminde başarılı olanlar Eğitim Merkezlerinde ve mahallinde düzenlenen hizmet içi eğitim kurslarında dini musiki alanında rehber öğretici olarak görevlendirilebilecektir.
Başkanlıkça yapılacak sınav için İlinize ayrılan kontenjan ek listede belirtilmiştir. İlinizce gerçekleştirilecek kursiyer seçiminde, İlinize ayrılan kontenjan miktarına ve yukarıda belirtilen şartlara uyulmasına azami dikkat gösterilerek mülakatın yapılması ve kazanan isimlerin Başkanlık Merkezinde yapılacak ikinci bir sınava alınmak üzere 01 Ekim 2019 mesai bitimine kadar DİBBYS (EHYS)'de açılan "Dini Musiki Kursu" başlıklı bölüme girilmesi gerekmektedir. Başkanlık Merkezinde yapılacak ikinci sınava katılacakların sınav günleri Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Web sitesinin duyurular bölümünde yayınlanacaktır.

 

DİNİ MUSİKİ KURSU SINAV TAKVİMİ

 

SINAV MÜRACAAT TARİHLERİ

 

09/09/2019-20/09/2019

SINAV TARİHİ

 

25/09/2019

DUYURULUR