15.12.2021

Kars'ta 7 hafız mezun oldu

Kars İl Müftülüğüne bağlı Kur'an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayan 7 öğrenci, hafızlık belgelerini İl Müftüsü Yusuf Eviş'in elinden aldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Hafızlık Tespit Sınavı'nda başarılı olarak "Hafızlık Belgesi" almaya hak kazanan öğrenciler için İl Müftülüğünde "Belge Takdim Töreni" düzenlendi.

Törende öğrencilere hafızlık belgeleri ile birlikte çeşitli hediyeler takdim eden İl Müftüsü Eviş, "Hafız olmakla büyük bir başarıyı elde eden öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ediyorum. Rabbim başarılarının devamını nasip etsin. Gece gündüz demeden özveri ile emek veren hocalarımıza ve yöneticilerine, ısınma, barınma, iaşe ve daha birçok imkanları temin eden, fedakarlık gösteren Kur'an kursu yöneticilerine ve üyelerine, bağışçılara, Türkiye Diyanet Vakfımızın yönetici ve üyelerine, her zaman yanımızda olan maddi ve manevi yardımlarıyla bizlere güç veren değerli Kars halkına canı gönülden teşekkür ediyorum." dedi.

Hafızlık eğitiminin Hz. Peygamberle başladığını anımsatan Müftü Eviş, bir toplumda Kur'an-ı ezberleyen, Kur'an ilmini bilen nesillerin olması gerektiğini ifade ederek olmaması durumunda tüm toplumun bundan mesul olacağını söyledi.