02.09.2021

İlçe Müftümüz

Numan ÖZTÜRK

1985 yılında Erzurum'da doğdu. İlköğrenimini tamamladıktan sonra, hafızlığını Erzurum Yıldırım Beyazıt Kur’an Kursunda ikmal etti. Ortaöğrenim sonrası Anadolu İmam-Hatip Lisesini bitirdi. Lisans öğrenimini Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladı. Yüksek Lisans Tezini “Allahın Fiillerinin Kula İsnadı” adıyla Kelam alanında bitirdi.

Sırasıyla Erzurum’un Karayazı/Dündar, Aşkale/Hatuncuk ve Dumlu mahallesi camilerinde İmam-Hatip olarak görev yaptı. 2015 yılında kazanmış olduğu Trabzon Dini Yüksek İhtisas Merkezi eğitimini 2018 yılında tamamladı. Aynı yıl Artvin İl Vaizi olarak göreve başladı. Arvin İl Müftülüğünde İl Müftüsünün teklifi ve Diyanet İşleri Başkanlığının görevlendirmesiyle tedviren ikibuçuk (2,5) yıldan fazla Artvin İl Müftü Yardımcısı olarak görev yaptı.

2021 yılında Diyanet İşleri Başkanlığının açmış olduğu Müftülük sınavını kazanarak 06.08.2021 tarihinde Kars/Sarıkamış İlçe Müftüsü olarak göreve başladı.

Halen Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Kelam alanında doktora eğitimini sürdürmekte olan ÖZTÜRK,  iki çocuk babası olup İngilizce ve Arapça bilmektedir.