12.01.2021

2021 Sarıkamış Şehitlerini Anma Etkinlikleri

106. yılında Sarıkamış şehitleri, sene-i devriyesinde 08.01.2021 Cuma günü ilçemiz Kâzım Karabekir Paşa Camii’nde okunan mevlid-i şerifle anıldı.

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, 22 Aralık 1914’te düzenlenen Sarıkamış Harekâtı sırasında şehit düşen 90 bin asker için mevlid programı düzenlendi. Kâzım Karabekir Paşa Camii’nde gerçekleştirilen programda şehitler için mevlid-i şerif okundu. Program ilçe müftümüz Hamza TORUN'un açılış konuşmasıyla başladı.Programda Ankara Kocatepe Camii İmam-Hatibi Mehmet ATICI ve Ankara Ahmet Hamdi Akseki Camii İmam-Hatibi Mansur SAĞIR Kur’an ziyafetleriyle dinleyenleri mest ettiler.

Iğdır İl Müftüsü Mustafa TEKİN’in “Sarıkamış Ruhu” adlı sohbeti, Ardahan İl Müftüsü Remzi PEHLİVAN’ın ara duasıyla birlikte program Kars İl Müftülüğü Tasavvuf Musiki Korosunun sunumlarıyla devam etti.

Pandemi nedeniyle alınan maske-mesafe ve hijyen kurallarına riayet edilen program Kars İl Müftüsü Yusuf EVİŞ’in şehitler için Türkiye genelinde okunan 90 bin hatm-i şerifin hatim duası ve şehitler için yaptığı duayla sona erdi.