22.02.2023

Sarıkamış 4-6 Yaş Kur’an Kursu öğrencileri oyuncaklarını paylaştı

Sarıkamış Tepe Mahallesi 4-6 yaş Kur’an Kursu öğrencileri depremden etkilenen ailelere ve çocuklara ulaştırılmak üzere oyuncak bağışladılar.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremlere ilişkin bölgeye yardımlarını sürdürüyor.

Türkiye Diyanet Vakfı Sarıkamış Şubesi adına deprem bölgesine gönderilmek üzere toplanan oyuncakları miniklerden teslim alan Sarıkamış İlçe Müftüsü Numan Öztürk; Sarıkamış Tepe Mahallesi 4-6 yaş Kur’an Kursu öğrencilerinin de depremzede çocuklar için topladıkları yardım ve evlerinden getirdikleri oyuncakları depremden etkilenen çocuklara ulaştırılmak üzere kendilerine teslim ettiklerini belirten Öztürk, “Minik kalpler hayırda adeta yarışıyor. Kendileri küçük ama yürekleri kocaman yavrularımız gösterdikleri yardım seferberliğiyle halkımızın 7’den 70’e hayır konusundaki hassasiyetini gösteriyor. Minik Kur’an talebelerimiz kocaman yürekleri ve yaptıkları yardımlarla soğuk kış günlerinde çadırlarda hayata tutunmaya çalışan ihtiyaç sahiplerinin içini ısıtıyor” diye konuştu.

Toplanan hediyeler ve oyuncaklar Gaziantep’in Nurdağı ilçesindeki depremzede çocuklara ulaştırılmak üzere yola çıktı.