T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Selim Müftülüğü

10.10.2019

SELİMDE NİŞANLI VE YENİ EVLİ ÇİFTLERE SEMİNER VERİLECEK

İlçe müftümüz Özcan Cihangir ; ''Selim Müftülüğümüz ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi hususunda toplumumuza dinî ve ahlaki bilgi ekseninde rehberlik etmektedir.''

Selim İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenecek olan 'Evliliğe İlk Adım' seminerleri başlıyor. İlçe Müftüsü Özcan Cihangir, müftülük olarak aile kurulurken sağlam temeller üzerine inşa edilmesi, kurulan ailelerin güçlendirilmesi ve huzurlu bir şekilde devamının sağlanması için çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Konu ile ilgili olarak bilgi veren Selim İlçe Müftüsü Özcan Cihangir şunları söyledi; ''Evliliğe İlk Adım Projesi' Diyanet İşleri Başkanlığımızın projesidir ve 81 ilimizde de uygulanacaktır. Selim Müftülüğümüz ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi hususunda toplumumuza dinî ve ahlaki bilgi ekseninde rehberlik etmektedir. Müftülüğümüz aile kurulurken sağlam temeller üzerine inşa edilmesi, kurulan ailelerin güçlendirilmesi ve huzurlu bir şekilde devamının sağlanması için çalışmalar yapmaktadır. Bu bağlamda yeni evli ve evliliğe adım atacak çiftlere sevgi, merhamet, adalet ve emanet bilinci gibi aileyi ayakta tutan değerler hususunda Kur'an ve sünnet ışığında bilgi vermek amacıyla Selim Müftülüğümüz tarafından belirli konu başlığında 'Evliliğe İlk Adım' seminerleri yapılması planlanmıştır. Netice itibariyle huzurlu aile güçlü toplum güvenli gelecek oluşturmak için seminerleri önemsiyoruz. Seminerlerimiz yıl boyunca belirli periyodlarla devam edecektir. Yapılacak olan seminerler hakkında bilgi almak ve katılmak isteyen vatandaşlarımız Selim Müftülüğümüze başvurabilirler.'' dedi.