24.08.2016

DİYANET'TEN UMRE İÇİN TAKSİT İMKANI

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2017 umre programı kapsamında kutsal topraklara gitmek isteyenlere taksit imkânı sağlayacak.
Diyanet, bu yıl "otel", "yürüme mesafeli", "servisli" tipler için 7, 11, 14, 20 ve 24 günlük umre programları düzenlerken, fiyatlar da 950 ile bin 950 dolar olarak belirlendi.
Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl umre ücretlerinde taksitlendirme yoluna gidilecek. Umre'ye gidecek olanlar ödemelerini 4 veya 6 taksitle yapabilecek ve hiçbir fark alınmayacak. Taksit imkânı sadece özel şirketlerde vardı. Bu yıl Diyanet de bu imkânı sağlayacak.
Umreye gitmek isteyenler kendilerine uygun umre programını belirleyip ilgili bankaya ücretini peşin ve taksitli olarak yatırdıktan sonra, kendisine en yakın müftülüğe giderek veya http://hac.diyanet.gov.tr adresinden internet ortamında kaydını yaptırabilecek.
Öğretmen ve öğrencilere özel 11 günlük program
Diyanet, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sömestr tatilinde öğretmen ve öğrencilere özel 11 günlük umre programı gerçekleştirecek.
Yürüme mesafeli ve servisli belirlenecek umre programlarında ücretler öğrenciler için 950 ile bin 195 dolar, öğretmen ve veliler için ise bin 135 ile bin 295 dolar olarak belirlendi.
İlk kafile 30 Kasım’da yola çıkacak
Umre ziyareti yapmak üzere kutsal topraklara gitmek isteyenler için kayıtlar 31 Ekim'de başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı vasıtasıyla kutsal topraklara gidecek ilk umreciler, 30 Kasım'da yola çıkacak.